חיפוש

5 יתרונות של הדרכה הורית

מהרגע שילדינו יוצאים לאוויר העולם, שורה עלינו נחת, שמחה, חרדה פחד ועוד שפע של רגשות ומחשבות. הדבר המרכזי שלעיתים שוכחים להתרכז בו הוא החינוך. הסביבה. זה כל כך מובן מאליו שזה לא מובן מאליו. הסיבה בה נגדל את הילדים תשפיע עליהם באופן ישיר. הדרכת הורים מקנה כלים התחלתיים וקוים מנחים להורות נכונה ומשפחתיות מאוזנת.

 

למה בכלל?

לבקש הדרכה להורות אינה דבר מביך והיא מבורכת. כל אדם זקוק להכוונה כיצד לגדל אזרחים חדשים לעולם שיהיו לו השפעה חיובית ומפתחת. בדור הנוכחי, בגלל המדיות החברתיות וכל הסחות הדעת מסביב, אנו קולטים המון מידע. המון. מידע. לעיתים, כשזה מגיע למידע הנחוץ לנו החל מסטודנטים ועד להורים, אנו נרתעים ממנו וחוששים מההתמודדות שהוא מביא איתו. לכן, כאשר ילדינו פוקחים עיניהם לעולם, זה הזמן לשים זאת בצד ולאפשר לעצמכם לקלוט מידע חיוני לתא המשפחתי שלכם.

 

הכל מתחיל מהבית

המשפט הכי נפוץ כשזה מגיע לביקורתיות כלפי התנהגות ילדים קטנים. עם כל ההתנשאות הטעונה במשפט זה, הוא משקף תוצאה התנהגותית של חינוך מהסביבה המיידית,  רק בניסוח מכובס. התנהגות הילד היא הקרנה ישירה של החינוך והאינטראקציה שהוא חווה בבית. ניהול דו שיח, משא ומתן, פשרות ותהליכים חינוכיים נוספים שעוברים בצורה שלילית ליד, יכולים לנטוע אצלו התנהגויות שליליות שרק ילכו ויתעצמו אצלו ככל שיגדל כמו עצלנות, התנהגות מפונקת, רכושנות. הדרכת הורים עוזרת בהקניית כלים והסברים כיצד ליצור קוים מנחים שיסייעו בפיתוח האישי של הילדים.

 

בקרבת המעגל המשפחתי

בלי ביקורת ובלי שיפוט – לא כל הורה מגיע מבית חם, תומך ומאוזן. אנשים רבים מגיעים מבתים שורים וקשים שבהן דמויות ההורים היו שליליות ולעיתים גם לא קיימות. הדרכת הורים מסייעת גם לאנשים אלו להבין כיצד להיות הורה נכון, מחנך, מחק, אוהב ומחנך. כל אלו מסייעים בחיזוק התא המשפחתי ומסייעים בפיתוח הדו שיח וליצור אווירה חינוכית חד משמעית, אך מכילה בו זמנית. אגרוף המשי – לחנך אך לא להקשות.

 

שיתוף פעולה אזורי

בסופו של דבר, מעבר לילדים, הם הולכים להיות דיירים קבועים בבית עד שיגדלו ויעזבו את הבית (בלי לחץ). עד אז, עליהם להבין שעובדים ביחד במשק הבית ושצריך לשתף פעולה וגם לעזור כשצריך.

 

מתאים לכולם

אין קריטריונים או קטגוריות ממיינות. קורס זה מומלץ לכל הורה, ללא הבדל במצב הכלכלי והחברתי. חינוך נכון לתא המשפחתי הוא מידע שהוא זכות שיהיה ברשותכם. אם מצאתם הדרכת הורים פרטנית מומלצת, אל תהססו ולכו על זה. גם הדרכה קבוצתית מסייעת, בגלל הניסיון המצטבר והחוויות היומיומיות. מצד שני, הדרכה פרטנית ההיא ללא ספק הרבה יותר ממוקדת בכם ובחוויות שלכם כהורים חדשים\ישנים בדור הנוכחי. אין מדריך להורות, אבל יש קווים מנחים וכלים חינוכיים שיכולים לסייע.

משפחה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
להנחות
המדריך לתיכוניסט הטרי

לאחר בית הספר היסודי וחטיבת הביניים, המקום שאליו רגלינו מועדות הוא בית הספר התיכון. בתור תלמידים, התיכון הוא המקום הראשון שבו מתמודדים עם אתגרים לימודיים

קרא עוד »