חיפוש

5 טיפים לשיפוץ מודרני

עיצוב מודרני הוא עיצוב המתאפיין בפשטות, במינימליזם ובאבזור פונקציונאלי בתוך החלל על מנת להעניק תחושה של חלל גדול.

קבלו 5 טיפים לעיצוב ושיפוץ מודרני.

 

1 – חיפויים בסגנון מודרני

כאשר מתכננים שיפוץ בבית צריך להחליט על איזה סגנון הולכים. שיפוצים בירושלים למשל יהיו בסגנון מודרני שבו האבן הירושלמית שולטת בחלק החיצוני של הבית ולעיתים אף בחלק הפנימי. בעת השיפוץ ניתן להכניס אלמנטים של חיפוי קיר אחד באבן ירושלמית ואת שאר הקירות להשאיר בקו פשוט ואלגנטי בצבע בהיר על מנת שחלל הבית ייראה גדול. במטבח ניתן לשלב חיפויי שיש גם על הקירות או שוב להשתמש באלמנט של האבן הירושלמית.

 

2 – שימוש בחומרי גלם בסגנון מודרני

כשמדובר בעיצוב מודרני השיפוץ צריך להיעשות באמצעות חומרי גלם האופייניים לסגנון. מדובר על מתכת וזכוכית, ברזל ואלומיניום בעיצוב תעשייתי לא מעובד, קיר לבנים כמו האבן הירושלמית או בריקים לבנים. מומלץ להיעזר בשיפוצניקים המבינים בסגנון המודרני כמו חברת השיפוצניקים כדי לייצור אלמנטים כמו עמוד תווך חשוף או קיר עם חיפוי זכוכית חלבית וכד' בזוויות שפותחות את חלל הבית.

 

3 – אור בעיניים ובחלל

אחד מהמאפיינים הנוספים של העיצוב המודרני הוא האור שמשפיע על גודל החלל. בעת השיפוץ מומלץ לבנות חלונות גדולים ורחבים שיכניסו הרבה אור שמש מבחוץ. בנוסף, לסגנון זה מתאימים גם גופי תאורה גדולים עם אור חזק כמו לדים, תאורת ספוטים או גופי תאורה עומדים. כשרוצים לקבל פחות אור ניתן לעשות שימוש בווילונות האפלה דקים.

 

4 – ריהוט נסתר לעין

מכיוון שהסגנון המודרני הוא פונקציונאלי ומינימלי עושים שימוש בריהוט מודולרי שאינו תופס מקום. ישנם בתים בהם בונים ארונות נסתרים או ספריה שמשמשת מהצד השני שלה כחיפוי קיר. הדגש הוא לשמור על בית נקי מחפצים וריהוט מיותר. זו גם הסיבה שעל הקירות תולים תמונה אחת מודרנית ולא הופכים אותם לגלריה.

 

5 – סגנונות של עיצוב מודרני

לסגנון המודרני ישנן תת סגנונות שבכל אחת מהן יש קווים מנחים. אם באופן כללי הסגנון המודרני מתאפיין בצבעים בהירים ובפונקציונאליזם אז לכל תת סגנון הפונקציונאליות באה לידי ביטוי באופן אחר. למשל בעיצוב מודרני קלאסי ישנם דלפקים מתקפלים, ריהוט נסתר, כריות נוי, מעמד לצלוחיות הקפה ועוד. כלומר, הדגש הוא על ריהוט קלאסי ופונקציונאלי כאחד. לעומת זאת, בסגנון פוסט מודרני הדגש יהיה על הצורות הגיאומטריות, גוונים צבעוניים ובולטים אך עדיין יישמר המינימליזם. עיצוב מודרני נורדי יהיה אפרורי יותר בגוונים דהויים וחומרים טבעיים על מנת לשמור על מרחב חלל גדול. עיצוב מודרני הייטק יתמקד בטכנולוגיה כדוגמת הבית החכם באווירה דיגיטלית, שימוש בצינורות מתכת לעיצוב, תליית גופי תאורה עגולים, שימוש בזכוכית חלבית והיסחפות לצבעים מטאליים יותר. לסיכום, בשיפוץ המודרני טמונות אין ספור אפשרויות לעיצוב חדשני ומרענן.

 

שיפוצניק

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
בניין מסוכן
כיצד מזהים מבנה מסוכן?

רעידות אדמה שאירעו בשנים האחרונות העלו לתודעה בציבור הישראלי את הפחד מרעידת אדמה גדולה. לפי המומחים, זהו רק עניין של זמן עד לבואה של רעידת

קרא עוד »