חיפוש

5 המקרים המסוכנים של רשלנות רפואית

היכרות עם המקרים השכיחים והמסוכנים של רשלנות רפואית יכולה לעזור לכל אחד ואחת מאיתנו לדעת מתי יש לנו את הזכות להגיש תביעה ולקבל פיצוי כספי.

אז מהי רשלנות רפואית ועם מי מתייעצים? הנה המדריך

איסוף מידע דרך אתרי אינטרנט כגון https://www.df-law.co.il עוזר להניח את האצבע על המקרים המסוכנים של רשלנות רפואית. היכרות עם המקרים הללו חשובה, כי בעזרתה ניתן להגדיל את הסיכוי לכך שהנפגעים יבינו שהם ניזוקו מרשלנות רפואית. אם נדע מהם המקרים השכיחים של רשלנות רפואית, קיים סיכוי גבוה יותר לכך שאם חלילה נסבול מרשלנות רזו – נבין איך לפעול על מנת לקבל פיצוי כספי.

 

הנה למשל מספר מקרים שכיחים וגם מאוד מסוכנים של רשלנות רפואית, כפי שמופיעים בפסיקה:

  1. רשלנות רפואית בניתוח

רשלנות רפואית מוגדרת בתור סטייה מרמה הזהירות הסבירה. כדי לקבל פיצוי כספי, צריך להוכיח שהסטייה מרמת הזהירות הסבירה היא זו שגרמה לנזק למטופל. במקרים של רשלנות רפואית בניתוח, כמעט כל סוג של סטייה מרמת הזהירות הסבירה גורמת לנזק כזה.

 

  1. רשלנות רפואיות בהריון

מקרים אחרים מתאפיינים ברשלנות רפואיות בהריון. כאן מדובר על רשלנות רפואית שעלולה לבוא לידי ביטוי בשלבים שונים של ההיריון – החל מהאבחון של ההיריון על ידי רופא הנשים, דרך הבדיקות שמבוצעות תוך כדי ההיריון עצמו ועד האופן שבו מיילדים את האישה ההרה. עם זאת ועל אף המורכבות והרגישות של הריון, האופן שבו מוכיחים רשלנות רפואית בנסיבות אלו דומה לאופן שבו מוכיחים רשלנות רפואית באירועים בריאותיים אחרים.

 

  1. רשלנות רפואית בטיפול שיניים

טיפול שיניים עלול להפוך להיות מסוכן אם הרשלנות הרפואית גורמת נזק לחלל הפה, לחניכיים או למבנה הלסת. למרות שרובנו לא רואים בטיפול שיניים הליך בריאותי מסוכן, הוא אכן נחשב פולשני ולכן גם עלול להיות קריטי. בשביל למנוע את הנזקים הבריאותיים, צריך להקפיד על ביצוע של הטיפול באופן מקצועי ומוקפד.

 

  1. רשלנות רפואית באבחון סרטן

החוק בישראל מתייחס לרשלנות רפואית גם אם היא מתרחשת רק בשלבים המוקדמים של אבחון מחלות מסוימות. מצד שני, קיימים בכל זאת הבדלים בין האופן שבו מאבחנים כל סוג של מחלה ובין הסכנות שנגזרות מתוכה. במקרים של רשלנות רפואית באבחון סרטן, ההשלכות עלולות להיות חמורות ולטווח ארוך.

 

  1. רשלנות רפואית בטיפול בילדים

גם הגיל מהווה פקטור בשאלה האם הרשלנות הרפואית הייתה מסוכנת ועד כמה. כאשר מדובר על רשלנות רפואית בטיפול בילדים, הסכנה גבוהה יותר מאשר ברשלנות רפואית במהלך טיפול במבוגרים. עם הזמן, רשלנות רפואית בטיפול בילדים עלולה לגרום נזקים בלתי הפיכים. אם מצליחים להוכיח שנזקים אלו לא היו נגרמים אלמלא הסטייה לכאורה מרמת הזהירות הסבירה על ידי אותו רופא, אפשר גם לקבל פיצוי כספי גבוה.

 

פסיקה משפטית

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
עבירת סחיטה
מה נחשב כעבירת סחיטה?

בחברה של היום, פעילות פלילית נפוצה למרבה הצער. סחיטה במיוחד הפכה לדאגה משמעותית עבור רשויות אכיפת החוק ואנשים פרטיים כאחד. סחיטה באיומים, מעשה פלילי הכרוך

קרא עוד »