חיפוש

5 דרכים לאפיית פיצה מושלמת

מי לא אוהב פיצה? שכבת בצק, שכבת רוטב, שכבת גבינה וכמובן תוספות – כל מה שצריך בשביל להשביע את הבטן, להשאיר טעם טוב בפה וכמובן חיוך.

אמנם את הפיצה אפשר להכין בקלות ובשימוש במעט מוצרים פשוטים אך ישנם דרכים רבות לאפית הפיצה המושלמת. אם כן, מהן? ומהו מרכיב הקסם?

 

הסוד

רבות ומשונות הן דרכי אפיית הפיצה, אך בשביל להפוך את הפיצה למושלמת באמת, יש מרכיב משמעותי אחד בתהליך ההכנה, אבן שמוט. אבן זו אופה את הפיצה בטמפרטורה גבוהה, יוצרת בצק נימוח וקריספי, קלה לשימוש, ואף מקצרת את תהליך האפיה למספר דקות בלבד. וכעת, אחרי שיש בידינו את מרכיב הקסם, באיזו פיצה נבחר?

 

הפיצה הדקיקה –

הפיצה הדקיקה לרוב מאפיינת את הפיצות באיטליה, היא בעלת שכבת בצק דקה במיוחד אך לחלוטין מורגשת. דרך הכנת פיצה זו כרוכה בשימוש ארוך במערוך עד לכדי קבלת שכבה דקה ושווה של הבצק. רק לאחר מכן ניתן להוסיף לפיצה את שאר המרכיבים.

 

הפיצה העבה –

הפיצה העבה כשמה היא, בעלת בצק עבה במיוחד. בפיצה זו ביחס לשאר המרכיבים, הבצק יהיה הדומיננטי. בצק זה יהיה נימוח ואוורירי ולרוב צורת החיתוך שלו תהיה לחתיכות קטנות יותר לעומת שאר הפיצות מאחר וכאשר ישנה כמות גדולה של בצק, מגיעים לתחושת שובע מהר יותר. דרך הכנת סוג פיצה זה כרוך בשימוש מועט במערוך ואף שימוש במגש אפיה יחסית קטן.

 

הפיצה מאירופה –

מהיכרות עם גרמנים וצרפתים תופתעו לגלות שהסדר המובן מאליו בעיניהם להכנת הפיצה הוא שכבת בצק, שכבת רוטב, שכבת תוספות ורק אז הגבינה. קראתם נכון, הגבינה היא השכבה האחרונה אשר מכסה את שאר המרכיבים. כך למעשה, נוצרת 'פיצה הפתעה', ומתחת לשמיכת הגבינה מסתתרות התוספות של הפיצה.

 

הפיצה המוזרה –

פיצת הוואי, הפיצה לא מוכרת במיוחד בארץ מאחר והגרסה המקורית שלה אינה כשרה ומכילה בייקון. פרט לבייקון, הייחודיות של הפיצה היא תוספת האננס. פיצה זו שנויה במחלוקת בין האנשים שמאוד מאוד אוהבים את התוספת החריגה לעומת אנשים שיקראו לתופעה 'החרבת פיצה'. בכל זאת מדובר בפיצה, אם עוד לא ניסיתם, שווה את הניסיון.

 

הפיצה המתחזה –

מדובר בפיצה שנראית רגילה, וכוללת את רוב המרכיבים הרגילים של הפיצה אך אינה מכילה את רוטב העגבניות. שמה של פיצה זו הינו פיצה ביאנקה, פיצה עם רוטב גבינות. הכנת הפיצה פשוטה כשאר הפיצות, אך בשונה, כל שיש לעשות הוא להכין רוטב גבינות משילוב של שמנת ומגבינת פטה,חמד או בולגרית.

חשוב לציין כי את כלל הפיצות ניתן להכין גם בגרסה ללא גלוטן, כל שיש לעשות הוא להשתמש באחד מתחליפי הקמח במקום הקמח הרגיל. כך, בשימוש פשוט באבן שמוט ניתן להגיע לפיצה מושלמת, כל שנשאר הוא לנסות את הסוגים השונים. אמנם יש 5 דרכים לאפיית הפיצה המושלמת, אבל יש דרך אחת לפיצה האהובה עליכם.

 

סלייס

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
עוגה
רעיונות לקינוחים מיוחדים

אירוח מושלם מתבסס לא רק על תפריט קולינרי, אלא בעיקר על קינוחים מיוחדים ומפנקים. במאמר הבא נספק לכם רעיונות לקינוחים מיוחדים אותם תוכלו להכין בעצמכם,

קרא עוד »