חיפוש

5  דברים שצריכים לעשות לפני עליה לכיתה א'

שלום כיתה א'! מעבר מגן לכיתה הוא שלב מרגש נורא, הנה כל מה שכדאי להורים לעשות לפני שהקטנים שלכם מתחילים את שנת הלימודים הראשונה שלהם.

 

  1. קניית ציוד

כיתה א' זה אירוע מיוחד ומרגש בחייו של כל ילד ויותר מכך של כל הורה, והדרך הכי טובה לשלוח את ילדיכם לקראת דרכם החדשה זה עם ציוד חדש ואיכותי שיעשה להם חשק ללמוד.  בחירת תיקים לכיתה א' בהחלט מרגשת צריך לקנות את הכי טוב שיש לשוק להציע. בנוסף צריך לדאוג לקלמר, עפרונות טושים וכל שאר הציוד. מחברות מתאימות למי שרק התחיל ללמוד לכתוב. אתם ההורים נותנים לילדכם את כל הכלים כדי שנוכל לפרוח, לגדול ליהנות מהלמידה.

 

  1. אריזת אוכל

להרבה ילדים עלייה לכיתה א אומרת גם שינוי בשגרת השעות הרגילה שלהם, ככה שאוכל חייב להיות משהו שחושבים עליו בקפידה כדי לא יחסר להם דבר. קופסאות ומארזים שונים הם מוצרים שחייב להצטייד בהם, זה עוזר לילד לשמור על ניקיון וגם זה מקל עליכם ועל הסביבה. תוכלו כך לעקוב ולראות מה הילד אכל ומה הוא פחות אוהב. מומלץ גם לרכוש בקבוק מים לילד, אומנם כיתה א כבר מרגישים גדולים ועצמאים אך יש דברים בסיסיים פשוט בורחים לילד מהראש ולשתות מים זה אחד מהם.

 

  1. הגדרת מקום לעשות שיעורי בית

זו כנראה תהיה השנה הראשונה שלילדכם יש שיעורי בית, אז נסו לעשות את זה מהנה. הגדרת חלל מיוחד בבית עבור ילדכם לעבודה וללימודים. ניתן לרכוש שולחן שמתאים לגודל שלהם וליצור בכך הרגלי למידה נכונים כבר מההתחלה, זה קפיצה גדולה מהגן שהילד יתחיל לעשות מטלות שאולי לפעמים אין לו חשק בכך, חשוב ליצור סביבה נעימה ובטוחה ללמידה שתקל כמה שיותר על המעבר הזה מגן לבית ספר.

 

  1. סיור בבית הספר לפני

טבעי שביחד עם תחושות ההתרגשות הגדולות לקראת תחילת כיתה א אליכם יחוה גם חששות ופחד. כדי להקל על התהליך מומלץ להגיע עימו, טרם תחילת שנת הלימודים לבית הספר. ההיכרות הראשונית הזאת בלווי הבטוח של ההורה תעשה פלאים עבורו. תסיירו בכיתה, תסבירו איפה המורה תעמוד ותלמד, היכן משחקים בהפסקה ואיפה הם יכולים לשבת. אם אפשר לתאם עם המורה שתפגוש אתכם בסיור זאת תהיה חוויה מתוקה מעולה לילד שירגיש ביום הראשון שהוא כבר מכיר את המורה וכבר היה לו רגע פרטי איתה לפני שכל התלמידים הגיעו.

 

  1. משחקים המשלבים חשבון ואנגלית

אפשר לתת לילדכם הצצה קטנה לחומר באמצעות משחקים המשלבים את התחומים שילמדו בכיתה. ככה גם יש הכנה מסוימת מראש, וגם ההיכרות הזאת תוריד בהרבה את מפלס הלחץ. תמיד טוב למצוא דרך להפוך את החומר הנלמד לאינטראקטיבי ככה הם יגידו שלום כיתה א' עם ביטחון וחיוך וגדול.

ילדים

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
להנחות
המדריך לתיכוניסט הטרי

לאחר בית הספר היסודי וחטיבת הביניים, המקום שאליו רגלינו מועדות הוא בית הספר התיכון. בתור תלמידים, התיכון הוא המקום הראשון שבו מתמודדים עם אתגרים לימודיים

קרא עוד »