חיפוש

4 ספרי קודש שיהיו מתנה נפלאה!

בכל בית יהודי, ארון הספרים הוא חלק ניכר. ביהדות ישנה חשיבות רבה לספרים, ולא סתם הכינוי של היהודים הוא עם הספר. במשך השנים רבנים ואנשי רוח יהודים חיברו אלפי ספרים, וגם אתם צריכים להחזיק בבית לפחות כמה מהם. את כל ספרי הקודש קצת קשה לדאוג שיהיו לנו, אבל יש כמה מהם שבלעדיהם פשוט אי אפשר להסתדר. אנחנו כאן כדי לספר לכם עליהם. 

 

ספר הקידוש

הספר הראשון שעליו נדבר הוא ספר הקידוש. אתר תפילה לדוד מאפשר לכם להנות ממגוון רחב של ספרים, וספר הקידוש הוא רק אחד מהם. הקידוש הוא הרגע שבו אנחנו מסמלים את כניסת השבת, על ידי אמירת ברכה על כוס יין. היין הוא מוטיב חשוב ביהדות, וטקסים נערכים רבים כאשר היין מהווה חלק מהם. ספר הקידוש הוא ספרון מהודר שמכיל את הברכה אותה אומרים בעת הקידוש.

ספר הקידוש

סידור

בעוד שהשימוש בספר הקידוש הוא פעם בשבוע, בסידור אנחנו צריכים להשתמש בכל יום. הסידור הוא ספר שמכיל את כל התפילות שאותן יהודי צריך לומר במהלך השנה. תפילה מתוך סידור היא תפילה שנעשית בכוונה גדולה יותר, ולא משנה מי יקבל את המתנה הזו, היא תהיה שימושית עבורו.

 

ספר תהילים

בדיוק כמו הסידור, גם ספר תהילים הוא ספר שנועד לאפשר לנו להתפלל. עם זאת, ישנו הבדל מרכזי בין השניים שנוגע למי שחיבר את הספר. בעוד שהסידור התחבר בכל קהילה בצורה שונה, וזו גם הסיבה שיש הבדל בין נוסחי התפילה של עדות שונות, ספר תהילים הוא ספר קדום ולפי המסורת דוד המלך הוא זה שחיבר אותו. הספר מכיל 150 מזמורי תפילה, שכתובים כולם בסגנון מיוחד.

בניגוד לתפילות שלהן יש זמן קבוע, קריאה של מזמורי תהילים יכולה להיעשות בכל רגע. הספר הזה הוא משהו שכל אחד חייב להחזיק אצלו, כך שברגע שיהיה לו זמן הוא יוכל לקרוא כמה מזמורי תהילים בתור תפילה.

ספר הקידוש

חמישה חומשי תורה

התורה היא המצפן של כל יהודי, והיא למעשה ספר שמכווין אותנו כיצד להתנהג. חמשת החומשים שלה הם למעשה חלוקה של התורה לחמישה ספרים, שמהווים גם חמשת הספרים הראשונים בתנ"ך. לאורך השנה אנחנו קוראים בכל שבת בבית הכנסת פרשה אחת כך שבסיומה של השנה אנחנו עוברים על התורה כולה. חמישה חומשי תורה יאפשרו לכם גם ללמוד את הפרשה לעומק.

 

לסיכום

ספרים הם דבר חשוב עבור כל אדם משכיל, אולם ביהדות לספרי הקודש ישנו מעמד מיוחד. הספרים הללו מלווים את כל מהלך החיים שלנו בתור יהודים, וגם אם את כולם קצת קשה לנו לשים בתוך בית אחד, יש כמה מהם שעליהם פשוט אסור לכם לוותר. בתור מתנה, סידור, ספר תהילים מיוחד, חמישה חומשי תורה או ספר הקידוש הם רעיון נהדר שיעזור למי שמקבל אותם להתקרב לה'.

ספר הקידוש

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא