חיפוש

4 יתרונות בהדברה ירוקה

בתחום שמכונה כיום "הדברה ירוקה" ישנם שיטות, פתרונות וחומרים מגוונים.

החל משימוש בחומרים צמחיים שאינם רעילים לאדם או לבעלי חיים, דרך שילובי גידולים שמספקים אפקט דומה לזה של הדברה, ועד הדברה ביולוגית.

הדברה ביולוגית היא בהחלט אחד מכיווני ההתפתחות המרתקים והיעילים ביותר בהדברה חקלאית ובשיטות הדברה בכלל.

הרעיון הבסיסי הינו בעצם לשבש את המערכת האקולוגית של מין אחד, מה שנעשה באמצעות תמיכה במין אחר, או החדרה של מין חדש לתוך המערכת האקולוגית שכבר קיימת.

כיום, יותר ויותר אנשים מביעים את הצורך לבצע הדברה שאינה תפגע בסביבה כמו שההדברה הכימית המסורתית פוגעת. חומרי ההדברה שהיו בשימוש בעבר פגעו וזיהמו את הסביבה בצורה אינטנסיבית, ופגעו בבריאות האנשים ובבריאות בעלי החיים הנמצאים בסביבה.

 

הדברה הומאנית

בנוסף ליתרון האקולוגי, ישנם יתרונות רבים ונוספים לתחום של הדברה הירוקה. ההדברה הירוקה תורמת גם לשמירה על שלומם של בעלי החיים, וזאת במקום להשמיד אותם – היא מרחיקה אותם בדרכים אחרות והומאניות יותר.

ההדברה הירוקה לא עושה שימוש בחומרים כימיים רעילים, מה שתורם בצורה משמעותית לשמירה על הסביבה, וכמובן לשמירה על בריאותנו.

 

הדברה ירוקה במסעדות

כשחושבים על נושאי הדברה במסעדות, יש לקחת בחשבון את יתרונות ההדברה הירוקה, מכיוון שמסעדות הינן מקומות רגישים במיוחד, ולכן יש ברור בקפידה את סוג ההדברה שנבחר לבצע בהן.

מכיוון שמדובר במקומות שמגישים אוכל, מומלץ לבצע הדברה אלקטרונית – הדברה מסוג אורגני, שאינה פולטת ומשאירה רעלים או חומרים מסוכנים לסביבה.

באמצעות הדברה מסוג זה, שטח המסעדה יהיה נקי לחלוטין מחומרים רעילים ומזיקים, וכמובן נקי מבעלי חיים מזיקים.

 

הדברה בתוך הבית

לרוב, הדברה כימית מלווה ביציאה של כל בני המשפחה משטח הבית, כמו גם בהרחקת רהיטים מהקירות ושימוש בכיסויים לרהיטים שנשארים, של הסתרת קופסאות מזון בארונות וכמובן הרחקת חיות המחמד שחיים בבית.

וכל זאת נעשה על מנת להימנע ממגע עם הרעלים שנמצאים בהדברה הכימית. לעומת זאת, כשמדובר בהדברה ירוקה, איכות ההדברה הינה בעלת רעילות אפסית.

ניתן לראות כי המדבירים אינם חובשים מסכה, מכיוון שאין ממה להיזהר. ההדברה הירוקה פוגעת באופן מדויק לחלוטין באוכלוסיות החרקים, ומתנדפת מהר למדי ואינה נשארת ומסכנת את שוכני הבית.

 

לחשוב ירוק

אחד מן היתרונות הבולטים ביותר בבחירת הדברה ירוקה, הינה המודעות לסביבה. אמנם אנו מבקשים להיפטר מכל נגע של מזיקים באשר הם, אך במידה ונבחר בהדברה ירוקה נבחר לא להזיק למערכת האקולוגית והעדינה בה אנו חיים.

פגיעה של חומרי ההדברה באדמה, באוויר ובמים, תזיק גם לדורות הבאים, לכן לנו יש את היכולת להשפיע ולשנות לטובה את התפישה הזו, ולשמור על בריאות הסובבים אותנו. נוכל ליהנות מתחליף שאינו מזיק, מבלי להתפשר על הביצוע וניקיון הסביבה שלנו.

ההדברה הירוקה מריחה טוב, וניתן לרסס חומרי הדברה בניחוח נעים מבלי להתפשר על יעילות ההדברה. לפרטים נוספים היכנסו לאתר סופר הדברה.

 

נמלה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא