חיפוש

4 טכנולוגיות חדשות של בתים חכמים

קשה להגיש שיש טכנולוגיות חדשות בכל הנוגע לשימוש בבית חכם. למעשה, מערכות בית חכם הן בפני עצמן כבר חידוש טכנולוגי שמנסים כיום להמציא מחדש, לחדש ולייצר. כיום יש חידושים בעיקר בייעול המערכות של הבית ונוחות השימוש בהן, וזאת ניתן לראות באמצעות אפליקציות חדשות, סנכרון המערכות ומהירות ההתקנה. כתבה זו תציג לכם את החידושים העכשוויים ביותר בתחום זה.

 

שילוב מערכות סולריות

אחד החידושים הגדולים ביותר בתחם הבתים החכמים הוא שילוב של מקור אנרגיה נוסף, עם עליית המודעות לאנרגיה סולרית וצמיחתן של חברות התקנת לוחות סולריים, בתים חכמים יכולים לעבור כיום להשתמש באנרגיה ירוקה. השימוש באנרגיה סולרית יכו להוביל להורדה משמעותית ביותר בכמות החשמל הנצרכת על בסיס יומי, ובשילוב של ניהול תרחישים במערכת בית חכם – הבית שלכם יהיה הירוק ביותר בשכונה.

 

מערכות תאורה ומיזוג אוויר

כשמדובר בבתי עסק גדולים, למשל משרדי בניינים גבוהים ומרובי חדרים, יש צורך בניהול חכם וחסכוני של כמה שיותר מערכות בבניין. מערכת בית חכם יכולה להיפרס גם על פני בתי עסק גדולים, ופשוט להיקרא 'מערכת חכמה' או חשמל חכם.

כיום ניתן להתקין מערכות תאורה ומיזוג אוויר שיפעלו בעוצמת מיזוג ואחוז תאורה לפי ההגדרות של בלוח הבקרה הראשי. יהיה ניתן להתאימן לאחוז התאורה החיצוני, מזג האוויר, אחוזי לחות או שינוי תרחישי המערכת בהתאם לשעות היום.

 

ניהול נתונים

ככל שנגישות הקונספט של בית חכם הולכת וצומחת, חייבים להוסיף ערך מוסיף לשימוש והניהול החדש של הבית. כיום, אם תעבדו עם חברה מקצועית ומנוסה, תוכלו להנות מניהול בית חכם במכשיר הסלולרי שלכם ולקבל חתך נתונים המתעדכן על בסיס יומי בהתאם לצריכה שלכם. דרכו, תוכלו ללמוד על עצמכם ואופן השימוש שלכם במערכות החשמל בבית ולבצע התאמות ושינויים.

 

איתור תקלות

בגלל התקנת המערכת החכמה וחיבורה לכל מכשיר בית שתראו לנכון, אתם תקבלו בכל בוקר עדכון מהמערכת האם המערכות תקינות ועובדות או שמא יש תקלה באחת המערכות. הדוגמה הפשוטה ביותר היא מערכת התאורה.

במידה והזנתם תרחיש של הדלקת אורות גינה החל מהשעה שבע בערב ורק חלק מהאורות נדלקו המערכת תעדכן שיש תקלה ומספר גופים לא עובדים. אם נשרפה נורה או שנאכל הכבל ע"י מכרסמים, אתם תמיד תהיו מעודכנים בשלמות הבית ותוכלו לשמור על התחזוקה השוטפת שלו בשיא.

 

כלום בהשוואה ליד האדם

בסופו של דבר, התקנת מערכת חדשנית כזו או אחרת היא כקליפת השום אם האדם שנהנה ממערכות אלו לא יודע כיצד לנהל אותן. בגלל מחירן הגבוה, החוכמה האמיתית בהתקנת מערכת בית חכם היא לנהל אותה לרמה שהיום יתנהל בצורה חלקה עד כדי כך שתיכנסו להתקלח על הבוקר, מבלי החשש אם יש מים חמים או לא, כי הזנתם את התרחיש.

בית חכם

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
הכנת הבית לחורף
איך להכין את הבית לחורף

החורף הוא עונה קסומה בה ניתן לנוח מהחום המתיש והשמש הקופחת. יחד עם זאת, כשהטמפרטורה יורדת והגשמים לא מפסיקים לרדת, חשוב להכין את הבית לאתגרים

קרא עוד »
רעיון לסטרטאפ ראשית
איך לפתח רעיון לסטארטאפ

הרבה פעמים בחיים לאנשים עולות מחשבות של איך אפשר לשפר ולשכלל דברים ואפילו להמציא משהו. הרבה פעמים עולים לאנשים רעיונות בראש והם חושבים שיש להם

קרא עוד »