חיפוש

4 דרכים להתמודדות עם כאבי שרירים

כאבי שרירים יכולים להיות ממגוון סיבות – הם יכולים לנבוע מיתר מאמץ, תסמונת של כאבים מופשטים בגוף כגון פיברומיאלגיה, או סתם כאבים הבאים פתאום בלי סיבה מיוחדת. לא משנה מאיזו סיבה, זה עלול להיות דבר שהוא לא נעים בכלל, כיוון שזה משפיע רבות על תפקודו היומיומי של הבנאדם, ופוגע באיכות חייו בצורה משמעותית. סובלים מכאבים? המאמר הזה הוא בשבילכם. אספנו כאן 4 דרכים יעילות שיוכלו להקל על הכאב.

 

גורמים לכאבי שרירים

שרירים בגוף יכולים להיפגע בקלות, בעיקר בעקבות מאמץ המופעל עליהם. במהלך הפעילות הגופנית, הרקמה חשופה לפגיעה מיקרו טראומתית – בה יש קרעים קטנים הפוגעים ברקמת השריר שבסופו של דבר, גורמת לכאב. קרעים אלו אינם גורמים נזק ארוך טווח בד"כ, אך הם עלולים ליצור מצב בו מתפתחת דלקת בשריר. כמו כן, במקרים בהם יש פעולה מאומצת, השריר עלול להיקרע, דבר העלול להוביל למצב בלתי הפיך המצריך התערבות כירוגית. כאב שרירים יכול להיגרם ממחלה כרונית, ועל כך יש צורך להתייעצות על טיפול מתאים עם רופא.

 

אפשרויות טיפול

מנוחה

כשיש כאב בשריר, מומלץ כמה שפחות לעשות פעולה המגבירה את הכאב. זמו המנוחה הוא דבר הכרחי לכך שהשריר יחלים. ניתן גם לשים משהו מחמם על השריר הכואב. אם השריר כואב כתוצאה מכיווץ, החום יוכל לשחרר אותו יותר במהירות, ובנוסף גם עיסוי המקום יוכל לעזור.

 

פלסטר עם תרופה לשיכוך כאבים

בזכות החידושים הטכנולוגיים, ישנו תוצר שהוא פלסטר המכיל בתוכו חומר לשיכוך כאבים. את הפלסטר ניתן לשים על האזור שכואב, ובזכות מבנהו הייחודי, החומר נספג וחודר מהר דרך שכבות העור, ומגיע לרקמות השריר. הפלסטר יעיל לכאבי שרירים הנגרמים כתוצאה ממחלות או מפציעות ספורט למיניהן.

 

טיפול ברפואה משלימה

ישנם כאבים בשרירים הנובעים מלחץ נפשי. כדי להפחית את הלחץ הנפשי, ולאפשר לשרירים תנועה שתזרים אנרגיה לגוף, שיאצו היא השיטה המתאימה לכך. שיאצו היא שיטת טיפול המפעילה לחץ מתון על השרירים, ובכך מאפשרת שיחרור של שרירים תפוסים ומכווצים.

 

טיפול על ידי קנאביס

כיום בעידן המודרני, צמח הקנאביס נהפך לטיפול משלים בתופעות של כאבי השרירים. זה בזכות חומר  הסי בי די הנמצא בצמח. חומר זה אינו גורם לתופעות פסיכואקטיביות, אלא משפיע על מערכת העצבים ובכך מאלחש את הכאב. הסיבידי ידוע גם בחיזוק התאים ברקמות השריר, ובכך מאיץ את תהליך ההחלמה.

לסיכום, ישנם דרכים רבות להתמודד עם כאבי שרירים ברמה הראשונית שלהם כאשר אין חשש לכאב הנובע מבעיה רצינית יותר. כיום הדרך היעילה ביותר היא  CBD  לכאבי שרירים– שהוכח שהוא מאוד יעיל וכן אין לו השפעה ממכרת. נוסף על כך, ישנו סיבידי לספורטאים – שניתן בצורת שמןובכך החומר מזוקק יותר ומשפיע על הכאב בצורה יעילה ומהירה יותר.

 

פרחים ג'וינטים

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא