חיפוש

4 דברים שחשוב שתזכרו לפני שתעצבו את הלוגו של העסק שלכם

לוגו הוא האלמנט העיצובי הראשון בכל בית עסק והאמת? הוא משליך על הרבה אלמנטים עיצוביים גם בהמשך הדרך. לכן, חשוב מאוד להשקיע בלוגו כבר בתחילת התהליך ולחשוב גם קדימה. במאמר הבא אספנו לכם 4 דברים שחשוב לזכור כשניגשים לעיצוב לוגו.

 

קודם כל צבעים נכונים

עיצוב לוגו הוא משהו שעושים פעם אחת ומרעננים בכל תקופת זמן. ברמה הפסיכולוגית, לכל צבע יש השפעה על תת המודע של הגולשים ולכן, בחירת הצבעים הינה קריטית לתחושות אותן אנחנו רוצים להעביר לגולשים.  כך לדוגמא, כחול מעביר תחושה של אופטימיות ורוגע ולכן נהוג להשתמש בצבע הזה בעולמות הפיננסים והביטוח.

בנוסף לכך, אם בחרתם לעשות שימוש בצבעים, חשוב מאוד לייצר גם ורסיות של הלוגו בשחור ובלבן, זאת על מנת שתוכלו לשלב אותו גם אם הרקע צבעוני.

צבעים נכונים

צורה שתתאים לכלים שונים

זה נשמע לכם מינורי, אבל כאשר תשתמשו בלוגו בעיצובים שונים תבינו עד כמה זה חשוב. כדאי לשמור על לוגו בצורה של מרובע או עיגול ולא לעצב אותו עם צורות שפחות מתאימות לכלים דיגיטלים כמו משולש. תחשבו שלוגו צריך להיות גם ברשתות החברתיות בתמונת הפרופיל, גם להשתלב בתוך עמודים שונים באתר ולפעמים אפילו להשתלב בתוך חוברות או פרוספקטים מודפסים. לכן, חשוב לבחור צורה נוחה לשימוש.

 

קריא וברור

לפעמים אנחנו כל כך מוקסמים מהעיצוב שאנחנו שוכחים שהעיקר הוא שהלוגו יהיה מובן וקריא. כך לדוגמא, עסקים רבים משתמשים בכתב מחובר בשפה האנגלית, כי הוא מאוד יפה ברמה הויזואלית, אבל אם להיות כנים, ישראלים לא ממש מבינים כתב מחובר באנגלית. חשוב להבין שהלוגו מציג את בית העסק שלכם והדבר הכי חשוב הוא השם שלכם. שיהיה ברור מובן וקריא ולא פחות חשוב, שיהיה זכיר.

 

שילוב אלמנטים בתוך הלוגו

אם אתם בוחרים לשלב אלמנטים בתוך הלוגו, זה מחשבה מעולה, אבל חשוב מאוד להעביר מסרים ולהשתמש בעיצובים שמתאימים למוצר שאתם מציעים או לעסק שלכם. אם לדוגמא אתם חברת אופנה, אז אין מה לשלב עלים בתוך הלוגו גם אם זה מאוד יפה.

 

עוד מילה אחת

אנחנו עדים היום לעולם דיגיטלי המאפשר לנו להיות מעצבים בעצמנו, ללא צורך במעצב. אבל עיצוב הוא מעבר לתוכנה בה נשתמש, הוא דורש ידע. לכן, אם אתם מחליטים לעצב בעצמכם, חשוב להבין בעיצוב, לקרוא מה הטרנדים החמים ולהבין מה אפשר לעשות ומה אסור לעשות.

 

סיכום

זה היה קצר, אבל קולע! מה היה לנו? דיברנו על 4 דברים סופר משמעותיים בעיצוב לוגו, שכדאי לזכור כבר בתחילת העיצוב: לדאוג שהצבעים מעבירים את המסר שהיינו רוצים, לוודא שהצורה של הלוגו תואמת את החומרים, לדאוג לפונט קריא וברור ולשלב אלמנטים המשקפים את העסק ואת פועלו.

לעצב את הלוגו

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
טפטים
כל מה שחדש בעולם הטפטים

עולם הטפטים לא עוצר לרגע וגם לא עולם העיצוב. בשנים האחרונות הטרנדים מהעבר עושים קאמבאק ומעצבים רבים משתמשים בטפטים צבעוניים שהיו נפוצים בעבר בטקסטורות מרהיבות.

קרא עוד »