חיפוש

10 הדברים העיקריים שבודקי בית מחפשים

רכישת בית חדש היא בין העסקאות המשמעותיות ביותר שנבצע במהלך חיינו. לצד הציפייה וההתרגשות הרבה לקראת השלמת העסקה, חשוב לזכור לבצע את הבדיקות הרלוונטיות, שיבטיחו לנו כי אכן מדובר בעסקה משתלמת וללא בעיות וליקויים בלתי נראים – וזאת באמצעות בדיקת בדק בית. אז מה בדיוק בודקי הבית מחפשים במהלך הבדיקה?

 

בדיקת בדק בית

רכישת בית חדש היא תהליך מורכב ומאתגר, הן מבחינת איתור הנכס וניהול המשא ומתן מול המוכרים והן מבחינת סכומי העסקה המשמעותיים וקבלת הלוואת המשכנתא. בכדי להשלים את תהליך רכישת הדירה בצורה חלקה ובטוחה ולהימנע מהפתעות לא נעימות, חשוב לבצע בדיקת בדק בית לגילוי ליקויי בטיחות וליקויים אחרים, שתיקונם יכול להתברר כיקר במיוחד.

פקחי בית

מתי מבצעים בדיקת בדק בית?

בדיקת בדק בית יש לבצע לפני רכישת הנכס, בכדי לוודא את כדאיות העסקה ולשקלל בהתאם את ממצאי הבדיקה בתהליך המשא ומתן. אנשים רבים נוטים לחשוב כי בדיקת בדק בית צריכה להתבצע רק לפני רכישת נכס יד שנייה, בו מטבע הדברים צפויים להתגלות יותר ליקויים, אך למעשה, יש לבצע את בדיקת בדק הבית גם לפני רכישת נכס חדש מקבלן.

בדיקת בדק בית לפני רכישת נכס חדשה מקבלן נועדה לבדוק כי הנכס נבנה בהתאם לתכניות וללא חריגות שונות, כאשר את הבדיקה מומלץ לבצע עוד טרם המסירה ולכל המאוחר בסמוך לקבלת המפתח. לבדיקת בדק בית חדש מקבלן קיימת חשיבות רבה, שכן על פי חוק, קיימת תקופה מסוימת בה האחריות על תיקון הליקויים מוטלת על הקבלן.

 

מי מוסמך לבצע בדיקת בדק בית?

את בדיקת בדק הבית יש לבצע על ידי מהנדסים או הנדסאים מוסמכים לבדיקת בדק בית. אפשרות נוספת ומומלצת במיוחד היא להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית ומנוסה בתחום, המעמידה לרשותכם את מיטב אנשי המקצוע בתחום ומלווה אתכם לאורך כל התהליך, החל משלב הבדיקה והפקת הדו"ח ועד לתיקון כלל הליקויים בצורה המקצועית ביותר.

פקחי בית

מה בודקי הבית מחפשים בבדיקה?

בתהליך בדיקת בדק הבית נבדקים ליקויים כאלו ואחרים ובין הדברים העיקריים שהבודק בודק בבדיקה זו נמצאים:

  1. ריצוף / חיפוי קירות
  2. קיומם של שברים וסדקים בזכוכיות
  3. שלמות הוויטרינות, חלוקה ומעקות במרפסת
  4. תקינותם של פרופילי האלומיניום
  5. תקינותם של אביזרי העץ השונים – דלתות, ארונות ומשקופים
  6. בדיקת צנרת ורטיבות
  7. בדיקת איטום
  8. בדיקת קרינה
  9. בדיקת מערכת החשמל
  10.  ליקויי בנייה אסתטיים

 

לסיכום

בדיקת בדק בית היא אחת הבדיקות החשובות שעלינו לבצע לפני רכישת נכס, הן נכס יד שנייה והן נכס חדש מקבלן, וזאת במטרה לגלות מבעוד מועד ליקויי בטיחות וליקויים אחרים בדירה. את הבדיקה יש לבצע באמצעות מהנדס או הנדסאי בניין מוסמך, כאשר כיום, ניתן להיעזר גם בשירותיה של חברה מקצועית ומנוסה בתחום, שתכוון ותלווה אתכם לאורך כל התהליך.

פקחי בית

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא