חיפוש

לאילו רכבים צריכת הדלק הטובה ביותר?

בין אם יש לכם משפחה גדולה מרובת ילדים או שאתם רווקים צעירים חסרי דאגות, בעת קניית רכב מרביתנו נשאף למצוא דגם אמין וחסכוני שלא יותיר לנו חור בארנק.

הכתבה הבאה תסקור את הרכבים בעלי צריכת הדלק הטובה ביותר ותעזור לכם להבין איזה רכב בעל צריכת דלק נמוכה יענה על הצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר.

 

רכבים קטנים

רכבים קטנים המכונים גם רכבי מיני או סופר מיני, הם רכבים בעלי נפח מנוע של עד 1300 סמ"ק. רכבים כאלו לרוב מתאימים למשקי בית קטנים, רווקים ורווקות, זוגות צעירים, משפחות בתחילת הדרך ופנסיונרים. כמו כן, בשל גודלם הקומפקטי רכבים אלו לרוב יתאימו לסביבות עירוניות צפופות בהם חנייה היא משאב יקר. מהם רכבי המיני החסכוניים ביותר?

  • פיג'ו 108,סיטרואן C1 וטויוטה אייגו – מדובר בדגם זהה אשר תוכנן בשיתוף של שלוש יצרניות רכב מובילות, טויוטה היפנית וסיטרואן ופיג'ו הצרפתיות. עצם העובדה שמדובר בדגמים פופולריים אשר נמצאים בשוק שנים רבות מבטיח שבעת הצורך ניתן יהיה למצוא חלקי חילוף זולים. כמו כן מדובר ברכב חסכוני ביותר. על פי הבדיקה הרשמית של היצרן על כל ליטר דלק יוכל ה- פיג'ו 108. הסיטרואן C1 או הטויוטה אייגו לגמוע 23.8 קילומטרים. בגלל שהבדיקה הרשמית של היצרנים נערכה בתנאי מעבדה, בפועל, בתנאי שטח, צריכת הדלק מעט גבוהה יותר ועומדת על 18 קילומטר לליטר, עדיין תוצאה מרשימה ביותר לכל הדעות.
  • הונדה ג'אז – יצרנית הרכב היפנית הונדה הוציאה רכב מיני חסכוני במיוחד. מדובר ברכב היברידי, רכב המשלב טכנולוגיה מסורתית של שריפת דלקים פוסליים עם הנעה חשמלית שנטענת כל העת. המנוע החשמלי של הונדה ג'אז למעשה נטען כל העת במהלך הנסיעה ומשתמש בשני סוגי ההנעה על מנת להשתמש בדלק בצורה האופטימלית. בתנאי מעבדה צריכת הדלק של ההונדה ג'אז עומדת על כ- 20.4 קילומטר לכל ליטר דלק. בתנאי שטח צריכת הדלק של רכב זה עומדת על 15.5 קילומטר לליטר דלק.

 

רכבים משפחתיים

לא קשה למצוא רכבים חסכוניים בקטגוריית המיני והסופר מיני שהרי למשקל ולגודל של הרכב יש השפעה ישירה על צריכת הדלק. איזה דגם של רכב יאפשר חסכון בדלק גם למשקי בית גדולים יותר, משופעים הורים, אחים, סבים וסבתות? בקטגוריה זאת יש שחקנית אחת בולטת במיוחד:

  • יונדאי איוניק – גם במקרה של היונדאי מדובר ברכב שמתבסס על מנוע היברידי אשר משלב הנעה חשמלית עם מנוע שריפת דלק סטנדרטי. מדובר ברכב גדול ומרווח למדי אשר מתוכנן ברמה גבוהה עד לפרטים הקטנים ביותר. למרות שמדובר ברכב גדול ביותר צריכת הדלק שלו היא מהמרשימות בשוק, ולא רק בקטגוריה של רכבים משפחתיים. על פי נתוני היצרן היונדאי איוניק נוסעת 23.7 קילומטר לליטר, לא רחוק מהנתונים האמיתיים בשטח, 20.1 קילומטר לכל ליטר דלק.

כאשר מחירי הנפט בעולם מאמירים באופן קבוע חשוב מאוד לעשות בחירות נכונות בעת בחירות הקשורות לרכב. בחרו רכב חסכוני המתאים לצרכים שלכם והעזרו דלקנים מומלצים על מנת לחסוך בהוצאות מיותרות.

 

 

ידית תדלוק

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא