חיפוש

עו"ד הטרדה מינית – הצעדים הראשונים בדרך לבית המשפט

במידה והוטרדת מינית וכבר החלטת שאת מעוניינת לפתוח בהליכים משפטיים נגד המטריד, ישנם עוד דברים רבים שעלייך לדעת טרם פתיחת ההליכים בבית המשפט.

במאמר זה ייאספו דברים חשובים שיש לדעת ולשים לב אליהם כאשר התביעה בחיתוליה.

 

איסוף מידע

המשמעות של ניהול ההליכים היא שדרושה תשתית ראייתית חזקה יחסית על קיומה של ההטרדה המינית. כאשר מעוניינים להתחיל ולאסוף עדויות – הולכים לנבור עמוק בכל העובדות השונות שהיו באותו היום. מה שאומר שצריך קודם כל להתכונן לכך נפשית.

העיסוק האינטנסיבי בהטרדה יכול להיות קשה מאוד בעבור חלק מן המוטרדות ויש לקחת זאת בחשבון כאשר עושים זאת. בנוסף, מלבד איסוף הפריטים מן המוטרדת ינסו לגבות את המידע באמצעות עדים שונים, מצלמות או כל מידע אחר שיכול לחזק את העדות של המוטרדת.

גם כאן, מדובר על שלב שבו ישאלו שאלות רבות – האם המידע היה מדויק, כיצד התנהלה המוטרדת וכיצד הסובבים אותה ראו את האירוע. לעיתים התשובות שייענו לא יהיו נעימות ואף עשויות לייצר מתח עם אנשים קרובים.

 

הכנה לחקירה בבית המשפט

כאשר המוטרדת עולה להעיד בבית המשפט – מדובר על סיטואציה שלעיתים מהווה את ליבו של המשפט. לכן, עורכי הדין של הצד השני הולכים לתקוף את העדה (באופן מילולי כמובן) בכך שיציפו אותה בשאלות ויתקפו את המהימנות שלה באמצעים רבים.

זהו מצב שיכול להיות מאוד קשה לעיכול ולערער את אמיתות האמת – למרות שהיא נכונה. לכן, יש להתכונן לחקירה הזו היטב. המשמעות היא שכבר במסגרת ההליכים שקודמים לבית המשפט עורך הדין של המוטרדת הולך להכין אותה היטב לשלב זה.

במסגרת ההכנה ינסו לצפות כמה שיותר שאלות שישאלו עורכי הדין. השאלות לעיתים ייראו לא רלוונטיות, למשל מה לבשה המוטרדת באותו היום או מהם הרגליה המיניים. על אף שמדובר על שאלות חודרניות מאוד – ההתכוננות מראש הולכת להציף את הנושאים האלו.

 

התנהלות ברשתות החברתיות

כאשר מוטרדת מציפה את סיפורי הטרדתה ברבים, ובייחוד בעידן שלנו – ברשתות החברתיות, הסיפור יכול לצבור תאוצה רבה ולהיחשף לעיניי אנשים רבים. עם זאת, הצפה של האירוע יכולה להערים קשיים מסוימים על ניהול התביעה בשלביה הראשונים.

למשל, הזכרת שמו או פרטים מזהים רבים מידי של המטריד טרם ההוכחה המשפטית של ההטרדה עלולה לפתוח את המוטרדת לתביעות לשון הרע. גם אם היא יוצאת זכאית (כי היא דיברה אמת למשל) – מדובר על הליכים יקרים שאף יכולים לשמש לעוכריה במסגרת המשפט על ההטרדה המינית – לכן יש להתייעץ עם עורך הדין טרם השיתוף. למידע נוסף, בדקו את האתר הבא https://www.dw-law.co.il

 

סיכום

השלבים הראשונים בהגשת תביעה על הטרדה מינית הם מורכבים ורגישים – הסיפור נחשף, מעומת, נבדק והמוטרדת הולכת להישאל שאלות רבות. יש להתכונן לכך – זהו הבסיס להליכים משפטיים שסיכויי ההצלחה שלהם גבוהים.

 

מאזניים

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
עבירת סחיטה
מה נחשב כעבירת סחיטה?

בחברה של היום, פעילות פלילית נפוצה למרבה הצער. סחיטה במיוחד הפכה לדאגה משמעותית עבור רשויות אכיפת החוק ואנשים פרטיים כאחד. סחיטה באיומים, מעשה פלילי הכרוך

קרא עוד »