חיפוש

3 סוגי שעוני יד שאתם חייבים להכיר

הנוכחות התמידית של טלפונים חכמים בחיינו לא העלימה את שעון היד הקלאסי והוא עדיין חלק בלתי נפרד מהמראה של הגבר האלגנטי והעסקי. גם כיום לשעון שאדם מרכיב יש ערך מעבר ליכולת לבדוק את השעה עצמה והוא מהווה סמל של מעמד ואמירה אופנתית ועיצובית חשובה העומדת בפני עצמה. ישנם מגוון סוגים של שעוני יד בשוק ובמאמר זה נתמקד בשלושה סוגים מרכזיים.

 

שעון יד אופנתי

שעון יד עכשווי הינו אביזר אופנה שיכול להשלים כל מראה בצורה אלגנטית וישנם לא מעט אנשים אשר לא יכולים להסתדר ללא שעון יד. ניתן לחלק את שעוני היד לשלושה סוגים בהתאם למנגנון המפעיל אותו, מכני, אוטומטי או קוורץ. המנגנון הוא למעשה המוח של השעון וסוג המנגנון משפיע על אופיו, עיצובו ואופן התחזוקה שנדרש עבורו. להרחבה לגבי שעון חכם ראו כאן.

 

שעון יד מכני

שעון יד מכני נעזר אך ורק בגלגלי שיניים, קפיצים ומנופים, על מנת למדוד את הזמן. את תנועת השעון מתחילים באמצעות קפיץ המתיחה אשר נמשך אחורנית טרם שחרורו. מכיוון שמקור האנרגיה של שעון מסוג זה טמון במתיחת הקפיץ ושחרורו להפעלת המנגנון של גלגלי השיניים, בכל מספר שעות יש צורך למתוח אותו שוב. ככל שהקפיץ מתפרק המחוגים בשעון נעים קדימה.

 

שעון אוטומטי

שעונים אוטומטים מופעלים באנרגיית קפיץ בדומה לשעון המכני, אך ללא צורך בביצוע מתיחה ידנית כאשר האנרגיה האצורה השתחררה. המנגנון האוטומטי מבצע מתיחה של הקפיץ תוך שימוש בתנועות הנגרמות על ידי הזזת היד שעליו מונח השעון. החוגה מותחת מחדש את הקפיץ של השעון ומספקת את האנרגיה הדרושה להמשך הפעלתו המתמשכת.

 

שעון קוורץ

שעון עם מנגנון קוורץ מנצל את היתרונות של הגביש הייחודי לייעול משמעותי של מנגנון השעון. מנגנון קוורץ פועל באמצעות רכיב אלקטרוני ספרתי המונה במדויק את מחזורי האות החשמלי ומתרגם אותו לתצוגה של הזמן המופיע בצג ביחידות של שעה, דקה, ושנייה. רמת הדיוק הינה אסטרונומית והשעון מופעל בשילוב עם סוללות שיש להחליף כאחת לשנה.

 

מסגרת תקציב

לאחר שהבנתם את סוגי המנגנון הנפוצים של שעוני גברים תוכלו להתקדם במציאת שעון היד המתאים לכם. ניתן למצוא בשוק מנעד רחב של מחירים בהתאם לסוג השעון והמותגים השונים בתחום וחשוב לקבוע מראש את מסגרת התקציב לרכישה ולחפש בהתאם. ניתן למצוא שעוני יד בעלי נוכחות משתנה וחשוב שהסגנון יתאים למבנה הגוף שלכם וסגנון הלבוש מבחינה אופנתית.

 

סיכום סוגי שעון יד

לסיכום הנושא, מאמר זה הציג את הסוגים המרכזיים של שעוני היד בהתאם למנגנון ההפעלה. הצגנו את המנגנון המכני המצריך דריכה ידנית של הקפיץ ומנגנון אוטומטי בו הדריכה עצמונית. בנוסף הרחבנו לגבי שעון סוללה עם מנגנון קוורץ המספק רמת דיוק. כיום מתרחבת החדירה של שעוני יד חכמים ומתקדמים לגביהם נרחיב במאמר נפרד.

שעון

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא