חיפוש

מתי תזדקקו לשתלים דנטליים?

לשתלים דנטליים ישנם יתרונות רבים הן מבחינה אסתטית והן מבחינת לעיסת המזון.

כל אדם רוצה לחייך מבלי להתבייש מחוסר שיניים בפה או להסתיר אותו בזמן דיבור.

המאמר יפרט מתי ומי זקוק לשתלים דנטליים?

 

עקרו לכם שן? – יש פתרון

אנשים רבים סובלים ממחסור בשיניים עקב עקירת שיניים רקובות, בעיות בריאותיות, מכות או תאונות. ביחד עם זאת, ישנה מודעות רבה לבריאות הפה והשיניים על מנת לשמור על היגיינת הפה, להימנע מנסיגת חניכיים, לאכול ולדבר בצורה תקינה לחייך בפה מלא. התוצאה העגומה של חוסר בשיניים מביאה להתלבטות בין השתלת שיניים לבין שיניים תותבות. אנשים בגיל השלישי, למשל, מתלבטים בסוגיה ורבים מהם פונים לשיניים התותבות שהן זולות יותר ומתאימות להם בשל מחלות כרוניות. אך כאשר אדם בריא ויכול לעשות שתלים דנטליים עדיף שיהיו שיניים יציבות בפה מאשר שיניים תותבות.

 

מה צריך לדעת על התהליך?

השתלים הדנטליים אינם השיניים המלאכותיות עצמן. הם מהווים בסיס איתן ויציב שעליו מרכיבים את הכתרים. גם התהליך עצמו די פשוט. בפגישה הראשונה רופא השיניים מסתכל בסי.טי ובצילומי השיניים ולוקח מידות. במידה ויש צורך בהרמת סינוס הוא מציין זאת. אם יש דלקת בפה יש לטפל בה לפני ההשתלה ובמידה והכל תקין במועד ההשתלה יש להיות כשעתיים בצום ולקחת אנטיביוטיקה מיום ההשתלה למשך שבוע. לאחר ההשתלה יש להגיע לביקורת אצל רופא השיניים שיבדוק אם השתלים נקלטו. רק לאחר כחצי שנה ניתן יהיה להרכיב כתרים חדשים על השתלים. ישנם מקומות בהם עושים השתלה דנטלית ביום אחד כולל הכתרים רק אם אין צורך בפעולות נוספות ואם יש מספיק עצם במקומות בהן חסרות השיניים.

 

אלו סוגי שתלים קיימים?

השתל הדנטלי הוא למעשה בורג שיכול להיות עשוי מטיטניום, אלומיניום, חרסינה, מזירקוניה ועוד. את התאמת סוג השתל מתאימים למטופל בהתאם לצרכים שלו ובהתאם לתקציב שלו. לא משנה באיזה סוג שתלים בוחרים. ישנה חשיבות רבה יותר לבחירת רופא השיניים המתאים. לא כל רופאי השיניים רשאים לבצע השתלה מכיוון שיש להתמחות בנושא זה. לפיכך, יש לקבל המלצות על רופא מקצועי, איכותי ומנוסה כמו דוקטור שיניים על מנת להתאים את סוג השתל הנכון לכם וכדי לבצע עבודה שתוצאותיה יהיו שוות כל אגורה.

 

מתי לא תוכלו לעשות השתלה דנטלית?

השתלים הדנטליים מתאימים רק למי שעובר בדיקה קלינית מקיפה אצל מומחה השתלים על פי צילומי הסי.טי המראים כמה עצם יש בלסת. על אף זאת, ישנם אנשים שלא יוכלו לעבור את התהליך בשל בעיות בריאותיות כמו: סוכרת שאינה מאוזנת, שימוש בתרופות שונות, אנשים עם אוסטאופורוזיס, עם חוסר עצם ניכר ועוד. לסיכום, רופא מקצועי חייב להיות הוגן ולהגיד מתי ניתן לעבור את התהליך ומתי לא על מנת שהשתלים לא יזיקו לאנשים עם המחלות שצוינו ויועילו לאנשים בריאים המועמדים להשתלה דנטלית.

 

איש מחייך

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא