חיפוש

3 סימנים לכך שאתם מתפשרים על תנאי המשכנתא שלכם

החזרת משכנתא הינה תהליך שלוקח עשרות שנים. במהלך הזמן משתנים התנאים וגובה ההחזר של המשכנתא, וזאת כתוצאה משינויים במדדי המחירים השונים ומשינוי גובה הריבית הנקבעת על ידי בנק ישראל. אם לא בדקתם לעומק את תנאי ההחזר של המשכנתא שלכם, יש סיכוי שפספסתם אופציה לשיפור שלהם. אספנו בעבורכם 3 סימנים לכך שאתם מתפשרים על תנאי המשכנתא שלכם.

 

כללי אצבע ללקיחת משכנתא

רבים מאלו שמתפשרים על תנאי המשכנתא שלהם, עושים זאת מכיוון שבעת החתימה על הסכם המשכנתא הם לא עשו את כל הצעדים הנדרשים בכדי לקבל את העסקה הטובה ביותר. לכן מומלץ לפני החתימה על הסכם המשכנתא לערוך השוואה מקיפה הן בין הבנקים המציעים אותה והן בין התוכניות השונות המוצעות על ידי כל בנק.

בנוסף לכך, יועץ משכנתאות בלתי תלוי יכול לעזור לכם מאוד בבחירת המשכנתא הטובה ביותר עבורכם ובייצוג ומיקוח מול הבנק שנותן את ההלוואה. מחפשים יועץ משכנתאות מומחה? אהד ויס – מומחה משכנתאות הוא כתובת שאתם חייבים להכיר.

 

איך נדע אם אנחנו מתפשרים?

ישנם סימנים רבים לכך שאתם מתפשרים על תנאי המשכנתא שלכם. אם הגעתם לכאן, אתם כנראה פשוט מרגישים שתנאי המשכנתא שלכם אינם הטובים ביותר שתוכלו להשיג. בכדי לברר האם להרגשה זאת יש בסיס במציאות, אספנו בעבורכם 3 סימנים לכך.

 

השוואת מחירים פורמלית

הסימן הראשון לכך שאתם מתפשרים הוא שלא ערכתם השוואת מחירים פורמלית בעת שלקחתם את המשכנתא, או שלא ביצעתם בדיקה שכזאת בשנים האחרונות. השוואת מחירים פורמלית היא בדיקה מסודרת מול כלל הבנקים שנותנים משכנתאות, בניסיון לברר האם יש תוכנית משכנתאות שזמינה בעבורכם, בתנאים טובים יותר ממה שאתם מקבלים כיום. ניתן לפנות ישירות אל הבנקים הרלוונטיים לשם כך, או ליועץ משכנתאות שיעשה את הבדיקה בעבורכם.

 

השוואת מחירים לא פורמלית

הסימן השני לכך שאתם מתפשרים הוא שלא ביצעתם השוואת מחירים לא פורמלית. זוהי למעשה בדיקה שעליכם לבצע בעצמכם בכדי להשוות את תנאי המשכנתא שלכם לאלו של חברים או קרובי משפחה שנמצאים במצב דומה למצבכם. במידה ולא ביררתם את הנושא הזה, הגיוני מאוד שתנאי המשכנתא שלכם אינם הטובים ביותר שאתם יכולים להשיג.

 

יכולת כלכלית ושינוי ביכולת ההחזר

זוגות רבים לוקחים משכנתא (במיוחד על הדירה הראשונה) בעודם צעירים וחסרי ניסיון. מטעם זה, לעיתים קרובות יכולת ההחזר עלולה להשתנות משמעותית מאז לקיחות ההלוואה. במידה ויכולת ההחזר שלכם השתנתה בצורה דרסטית בשנים האחרונות, יש סיכוי רב שאתם מתפשרים על תנאי המשכנתא שלכם ובהחלט יכולים לשפר אותם.

 

אל תתפשרו – תתקשרו

אי ביצוע השוואת מחירים פורמלית ולא פורמלית  ושינוי ביכולת ההחזר החודשי שלכם הם שלושת הסימנים שאתם מתפשרים על תנאי המשכנתא שלכם. במידה וכך הדבר, כדאי מאוד שתבדקו את הנושא לעומק. שינוי בתנאי ההחזר ושיפור שלהם יכולים לחסוך לכם כסף רב.

3 סימנים לכך שאתם מתפשרים על תנאי המשכנתא שלכם

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
משכנתא
משכנתא בריבית משתנה

משכנתא בריבית משתנה – מה זה אומר? מתי זה משתלם? מהן האפשרויות השונות בריבית משתנה? בניית תמהיל משכנתא היא עניין מורכב. חשוב שנבין היטב מהו

קרא עוד »