חיפוש

כיצד לבצע פתיחת סתימה בשירותים

סתימה בשירותים היא תופעה מפריעה ומטרידה מאד, שהופכת את השירותים לבלתי שמישים וממלאת את הבית בריח לא טוב. ההתעסקות באסלה סתומה היא באמת בעייתית ולא נעימה, לכן רבים פונים לאינסטלטור מומחה שישים סוף לבעיה בזריזות. למרות זאת, ישנן מספר דרכים לפתור את הבעיה בעצמכם ולשים סוף למטרד באופן עצמאי ואחראי. לשם כך – לפניכם כל מה שחשוב לדעת על כיצד לבצע פתיחת סתימה בשירותים.

 

מה גורם לסתימה בשירותים וכיצד ניתן להימנע מכך?

הבנה של מה הם הגורמים העיקריים שגורמים לסתימה באסלה, תגרום לכך שתוכלו להימנע מזה בהמשך ולוודא שזו הפעם האחרונה שתאלצו להתמודד עם התופעה הלא נעימה הזו. ישנם מספר דברים שגורמים לבעיות ולסתימות בשירותים:

  1. צינורות דקים שנסתמים – הצינורות באסלה אינם רחבים כמו פתח האסלה וכמו שנדמה לנו, כל שכל דבר שאנו זורקים לאסלה כמו תחבושות, מגבונים וכו', עלולים לגרום לה להיסתם. אלה חומרים שלא יורדים טוב בצינורות ועשויים להצטבר בהם ולהישאר שם עד שעוד חומרים יעזרו להם לבצע את הסתימה.
  2. סנובון – הסנובון שתלוי לרוב על האסלה ודואג לנקות אותה ולהשרות בה ריח טוב – הוא בהחלט מוצר טוב והכרחי, אך באותה מידה, הוא עשוי לגרום לסתימה באסלה. פעמים רבות הסנובון נופל אל פנים האסלה וכך תוקע אותה וחוסם את המעבר בצינורות שלה.

 

איך אפשר לפתוח סתימה בשירותים?

פומפה

פומפה היא כלי נהדר לפתיחת סתימות הן בכיור, במקלחת ובאסלה. היא כלי שיוצר ואקום וכך שולף בעזרת הווקום מן הצינורות, את כל מה שתקוע ונותר שם. כך בעזרת הפמפומים הללו שתיצרו עם הפומפה, משתחררים החומרים שחסמו את הצינור וניתן לפנות אותם משם ולהיפטר מן הבעיה. פמפמו עם הפומפה בערך 20 פעמים ברצף וכך תוכלו להפעיל וקום וכוח חזק יותר.

 

קפיץ או ספירלה

קפיץ או ספירלה הם כלים טובים ויעילים עבור סתימות. הכנסת הקפיץ פנימה, תעלה בדרך חזרה את כל מה שסותם את האסלה ואת הצינורות שלה, אולי יש לחזור על הדבר מספר פעמים. במידה ויש לכם אסלה עם ברך (צינור מתכתי בצורת ר' הפוכה שמחבר את האסלה לרצפה) פתחו את מכסה הברך והכניסו את הקפיץ לשם.

במידה ואין לכם ברך באסלה, הכניסו את הקפיץ לאסלה עצמה ועשו אותו דבר. במידה ולא מתאפשר לכם לדלות את החומר התוקע את הצינורות החוצה – נסו לדחוף אותו ככל הניתן וכך אולי לפתור את הסתימה ולשחרר מעט את הלחץ התקוע.

 

הזמנת אינסטלטור

במידה והפתרונות הללו לא עזרו ובמידה ואתם פשוט מעדיפים לא להתעסק עם האסלה ועם כל מה שנמצא בתוכה, ניתן לקרוא לאינסטלטור מקצועי עם ניסיון שיפתור את הבעיה בשבילכם באופן המקצועי, המהיר והטוב ביותר שניתן. כך גם תוודאו שאתם לא עושים נזק עתידי נוסף לאסלה, ונותנים לאיש מקצוע מבין לטפל בבעיה.

 

אינסטלטור בשירותים

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא