חיפוש

מי יכול לעבור השתלת שיניים

בעיתונים מקומיים, באתרי אינטרנט ובשלטי חוצות, הסביבה שלנו גדושה בפרסומות להשתלות שיניים אשר מבטיחות מקסימום תוצאות במינימום כאב, זמן וכסף.

עבור רבים מאיתנו מודעות אלו הן מפתות ביותר שכן שיניים חסרות או לא בריאות עשויות לפגוע באיכות חיינו בצורה מהותית, להקשות על פעולות יומיומיות כמו דיבור ואכילה ולפגוע בביטחון העצמי שלנו בשל חוסר האסתטיות של שיניים לא בריאות או חסרות.

אך האומנם השתלות שיניים הן עניין של מה בכך? האם כל אחד יכול להיכנס לאחת מהמרפאות המפרסמות ולצאת כבר באותו יום עם חיוך הוליוודי? הכתבה הבאה תדון בשאלות אלו.

 

השתלות שיניים ביום אחד – למי שירות זה מתאים?

עד לא מזמן, השתלות שיניים היו תהליך ארוך שלקח בדרך כלל כשישה חודשים. בשנים האחרונות נכנסה לשוק שיטה חדשה שבה ניתן לבצע את כלל תהליך ההשתלה במפגש אחד בודד אצל רופא השיניים. שיטה זאת היא השיטה החד שלבית ורופאי שיניים רבים פרסמו אותה כהשתלה ביום אחד.

יחד עם זאת חשוב לדעת ששיטה זאת מתאימה למספר מצומם של אנשים. אנשים שמהווים מועמדים טובים לשיטה זאת צריכים להיות בריאים לחלוטין, לא מעשנים ובעלי לסתות עם צפיפות עצם גבוהה. בגלל רשימת הדרישות הארוכה קיימים אנשים אשר לא יתאימו להשתלת שיניים חד שלבית, עם זאת קיימים סוגי השתלה נוספים אשר עשויים לתת למטופלים כאלו מענה.

 

מעשנים? חשוב לקרוא בטרם תחליטו אם לעבור השתלת שיניים

בניגוד למה שנהוג לחשוב, גם אנשים אשר מעשנים יכולים להנות מטיפולי השתלת שיניים. עם זאת, בכדי שטיפולי ההשתלה יצליחו בקרב מעשנים כרוניים, על מטופלים אלו להיערך מבעוד מועד ולהפסיק לעשן לפני תחילת הניתוח. לאחר הניתוח מומלץ גם כן להימנע מעישון לחלוטין או לכל הפחות לתקופה ארוכה ככל הניתן. בנוסף, על מטופלים המעשנים לקחת בחשבון כי בהשוואה למטופלים שאינם מעשנים הסיכויים שהשתלים שלהם לא יקלטו גבוהים יותר.

 

אנשים מבוגרים – האם השתלות שיניים אפשריות בגיל השלישי?

גיל אינו גורם היכול להעיד על ההתאמה של המטופל לעבור השתלת שיניים, השתלת שיניים ניתן לעבור בכל גיל, גם בגיל 30 וגם בגיל 90. יחד עם זאת לעיתים אנשים מבוגרים יותר עלולים לסבול ממחלות אשר עלולות להקשות על ביצוע השתלה כגון סוכרת לא מאוזנת, אוסטאופורוזיס או לחלופין לקחת תרופות שעלולות אף הן להפריע להליך ההשתלה. עם זאת במרבית המקרים ניתן למצוא רופא שידע להתאים את ההליך לצרכיו המשתנים של המטופל.

עוד בעיה שאופיינית לגיל השלישי ועשויה להיתפס כגורם המעיד על חוסר התאמה של המטופל הוא מצב של צפיפות עצם נמוכה בלסתות. על בעיה זאת ניתן להתגבר באמצעות ביצוע הליך של השתלת עצם וכן לשקול לבצע השתלת שיניים בהרדמה מלאה על מנת לצמצם ככל הניתן את חוסר הנוחות הנובע מהליכים מורכבים שכאלה.

השתלות שיניים הם פתרון מצוין היכול להתאים למגוון רחב של אנשים, בגילאים שונים ועם רקעים רפואיים משתנים. במצבים מורכבים שכאלה חשוב מאוד לבחור רופא מיומן שידע להתאים לכם את ההליך האופטימלי ויסייע לכם לעבור את ההשתלה בהצלחה מלאה.

 

 

קליניקה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא