חיפוש

איך בוחרים את כמות הדלתות לארונות פתיחה

קנייה של ארונות לבית היא דבר שכל אחד מאיתנו יצטרך לעשות בשלב זה או אחר של חייו. בעבר ארונות הזזה היו נחשבים כמתקדמים יותר, ואילו ארונות הפתיחה היו נחשבים למיושנים. בשנים האחרונות החל טרנד חדש של ארונות פתיחה מעוצבים ובעלי מנגנונים מתקדמים. נסביר בקצרה על ארונות פתיחה ואיך לבחור את מספר הדלתות בהם. 

 

ארונות פתיחה עם מנגנונים שונים, הסבר קצר

ארונות פתיחה הם ארונות בעלי דלתות הפועלות באמצעות ציר קבוע במקום. בדרך כלל ארונות הפתיחה הקטנים ביותר הם בעלי שתי דלתות, הגדולים ביותר הם כבר בעלי שמונה דלתות ואורכם הוא לפחות שבעה מטרים. ארונות פתיחה בכל הגדלים מגיעים כיום בליווי של מנגנונים חכמים מסוגים שונים. מנגנונים אלה גורמים לכך שהדלת תיסגר בצורה שקטה. יש דלתות קו אפס ואפילו דלתות שנפתחות אל תוך הארון במקום החוצה.

 

חלוקת הדלתות בארונות פתיחה והמשמעות שלה

לכל ארון פתיחה יש מספר דלתות מסוים. חלוקת הדלתות בארון יכולה להיעשות בצורה אחידה או לפי גדלים שונים. חברות מסוימות מציעות ארונות בהתאמה אישית וכך הלקוח יכול לבחור בדיוק את מספר הדלתות והגודל של כל דלת.

חלוקת הדלתות בארון משפיעה על הפתיחה של הארון, על החלל שקרוב לארון וכמובן גם על חללי האחסון הפנימיים בארון ועל נוחות העבודה עם הארון. בדרך כלל בארונות של ארבעה מטרים ומעלה, יש צורך בשלוש דלתות או יותר. בארונות גדולים במיוחד יהיה צורך בהתקנה של חמש דלתות לפחות, מכיוון שמספר דלתות קטן יותר יצריך דלתות ארוכות מאוד וכבדות מאוד.

 

איך לבחור את כמות הדלתות האידאלית בשבילי?

בחירה של כמות הדלתות האידיאלית עבורכם צריכה לקחת בחשבון מספר גורמים שונים. תחילה יש למדוד את השטח שבו רוצים למקם את הארון, לברר לאיזה מרחק אפשר לפתוח את הדלתות ועדיין להשתמש בארון בצורה נוחה ולמדוד גם את הגובה והעומק של השטח המדובר.

 

איזה עוד דברים לקחת בחשבון כשבוחרים מספר דלתות?

חשוב לשים לב גם לסוגי הדברים שתרצו לאחסן בארון שלכם. אם אתם אוהבים ארונות תלייה, כדאי שתקדישו לסוג אחסון זה לפחות שתי דלתות. אם יש לכם צורך באחסנה של אוכל ומוצרי מזון, כדאי לכם לחשוב על מדפים פנימיים מסתובבים שיעזרו לכם להגיע לכל מוצרי המזון בצורה נוחה ופשוטה. כמו כן חשוב לשים לב לעיצוב של הארון ולשילוב שלו עם הקו העיצובי של הבית כולו.

 

בחירה נכונה של כמות הדלתות בארון פתיחה – סיכום

בשנים האחרונות ארונות פתיחה הפכו ליותר פופולאריים בישראל בגלל העיצוב הנאה שלהם ובגלל מספר מנגנונים חדשים שהוצגו לציבור. כיום אנשים רבים קונים ארונות פתיחה לבית. בכדי לבחור את מספר הדלתות לארון הפתיחה, יש להתחשב במספר גורמים ונתונים. בחירה נכונה של מספר הדלתות תבטיח שתיהנו מהארון ותשתמשו בו בנוחות לאורך שנים ארוכות.

דלתות לפתיחת ארונות

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא